×
krime, 2012
Disa persona të paidentifikuar vodhën shtatë piktura nga Muzeu i Artit në Rotterdam. Sipas
Prokuroria serbë arriti të gjejë një dëshmitar që të përshkruajë me detaje për rastet e "transplantimit të zi" në Kosovë. Në këtë moment, dëshmitari, një shqiptar nga Kosova dhe ish-anëtar i "Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës" (UÇK) terroriste është nën ruajtje të fortë. Të dhënat e dëshmitarit përbëjnë një vlerë të madhe për zyrën e prokurorisë serbe.
Ish Komandanti i ushtrisë së serbeve boshnjakë 69-vjeçari Ratko Mlladiç u shtrua të enjten në spital në Hagë, njofton Agjencia France-Presse me referim tek fjalët e zëdhënësit të Tribunalit Ndërkombëtar për Ish-Jugosllavinë (ICTY).
Organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut Human Rights Watch akuzoi autoritetet e Sirisë për krime kundër njerëzimit.
Gjykata speciale për krime lufte në Serbi u shpalli aktdënimet katër ish-polic
Kryetarja e Këshillit të OKB-së për të Drejtat e Njeriut Navi Pillay akuzoi autoritetet e Sirisë për krime kundër njerëzimit, në lidhje me përdorimin e armëve të rënda në zonat e populluara të vendit.
Ish Udhëheqësi i serbëve boshnjakë Radovan Karaxhiç i kërkoi
Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik Kombëtar të Ukrainës Vladimir Gerashenko dyshohet për shitje të paligjshme të biletave për Lojërat Olimpike në Londër dhe është shkarkuar nga detyra.
Islami radikal po zotëron botën gradualisht. Druajtjet në lidhje me këtë po dëgjohen sot edhe në Kanada. Këto ditë, në një prej dyqaneve të islamikëve në Toronto, u duk një botim mjaft i çuditshëm.
Policia kiliane arrestoi kriminelët që tentuan të vjedhin 5.2 ton akull njëmijë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31