×
Meksika, Maj 2013
Uragani "Barbara" vërshoi mbi brigjet meksikane të Paqësorit: dy persona u bënë viktima të fatkeqësisë natyrore. Në qytetin e Santo Domingo, në të cilin uragani qe më aktiv, humbën jetën një i ri meksikan dhe një surfer amerikan.
Ekspertët e Qendrës kombëtare për monitorimin e uraganeve me bazë në Miami (shteti i Florida-s) njoftuan se në pjesën lindore të Oqeanit Paqësor në brigjet e Meksikës është formuar stuhia tropikale "Barbara".
Aktivizimi i vullkanit meksikan Popocatepetl po i shqetëson gjithnjë e më shumë autoritetet e vendit - ai vazhdon të hedhë shtylla avulli, tymi dhe gazi.
Bëhet fjalë për katër agjentë të Interpolit dhe nj
Puna e përbashkët e shkencëtarëve rusë dhe meksikanë p
Të paktën 18 persona humbën jetën dhe 36 të tjerë u plagosën sot në periferi të Mexico City si pasojë e shpërthimit të një autocisterne me gaz natyror të lëngëzuar.
Presidenti i Meksikës, Enrique Peña Nieto, i ka shprehur ngushëllimet e veta t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
31