×
Japonia, Qershor 2012
Në Japoni dolën në shitje prodhimet e detit nga rajoni ku ndodhet centrali bë
Rusia në të ardhmen mund të bëhet rimorkiator i ekonomisë botërore.
Ministria e Shkencës dhe Teknologjisë e Japonisë ka fshehur informacionin në lidhje me ndotjen
Një tërmet me magnitudë prej 6.4 ballësh ra në afërsi të brigjeve lindore të ishullit japonez Honshu, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA.
Japonia mund të bëhet vend insolvent aty nga viti 2017, kështu që investitorëve u duhet blejnë asete në monedha të tjera të forta, tha Hiroshi Fujimaki, një ish-këshilltar i miliarderit George Soros.
Në një kafene në Tokio u arrestua i fundit prej liderëve të sektit "Aum Shinrikyo". Katsuya Takahashi ndodhej në arrati këto 17 vitet e fundit.
Një grup ekspertësh japonezë për herë të parë kanë zhvilluar teknologjinë e rritjes së indit me shumë shtresa të retinës së syrit të njeriut nga qelizat burimore embrionale.
India dhe Japonia për herë të parë do të zhvillojnë stërvitje të përbashkëta ushtarako-detare.
Hulumtuesit nga Universiteti i Tokios kanë zhvilluar syzet që mund të vlerësohen si nj
shkencëtarët, Japonia, syzet, dobësimi
Kina dhe Japonia kanë filluar tregtinë e drejtpërdrejtë të valutave pa përdorimin e dollarit. Për më tepër korrodori në të cilin juan dhe yen do të tregtohen është më i gjerë se sa ai i çiftit juan-dollar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
4
5
8
9
10
11
12
13
16
17
21
22
23
24
25
26
27
29
30