×
Japonia, 21 mars 2011
Bashkëshortja e Presidentit të Federatës Ruse Svetllana Medvedieva bëri një vizitë në Ambasadën e Japonisë në Moskë, ku vendosi lule të freskëta dhe la shënimet e veta drejtuar japonezëve në librin e ngushëllimeve.
Dhoma Shoqërore e Rusisë bëri thirrje për dhënien e ndihmës qytetarëve të Japonisë, të cilët u bënë viktima të fatkeqësive natyrore.
Dimitri Medvediev ftoi shtetasit japonezë në Siberi, shkruan botimi “Nezavisimaja gazeta” . Presidenti i Rusisë
Qarku Kemerovsk është gati për pritjen e fëmijëve për pushime nga Japonia, që u dëmtuan nga katastrofat natyrore.
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e konsideron mëse serioze situat
Inxhinierët japonezë po bëjnë çdo gjë të mundur, që
Sot nga Habarovsku për në qytetin japonez Nigata u nis avioni AN-74 i Ministrisë për Situatat e Jashtëzakonshme (MSJ) i Rusisë me ndihma humanitare për të dëmtuarit nga tërmeti dhe cunami.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
31