×
ambasador, Mars 2013
Italia akuzoi Indinë për shkelje të Konventës së Vjenës të vitit 1961 mbi Marrëdhëniet Diplomatike për shkak të ndalimit të largimit nga vendi të Ambasadorit italian Daniel Mancini.
Gjykata e Lartë e Indisë deklaroi se Ambasadori i Italisë, i cili ka ndihmuar në
Aeroportet indiane kanë marrë udhëzime nga autoritetet vendase për të mos lejuar
Sot u zhvillua ceremonia e dorëzimit të letrave kredenciale Ambasadorit të parë rus në Tuvalu. Tuvalu është një shtet në Paqësor, në Polinezi me një popullsi prej rreth 11.000 banorësh. Si Ambasador i Rusisë në Tuvalu u akreditua diplomati Vladimir Morozov.
Në një intervistë për gazetën “Daily Telegraph”, Ambasadori bullgar n
Spanja është pro heqjes së plotë të vizave midis Rusisë dhe vendeve të Bashkimit Europian, pasi probleme nga "migrimi rus" në Europë nuk ka, u tha gazetarëve Ambasadori i Spanjës në Rusi, Jose Ignacio Carbajal Garate.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
13
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31