×
ambasador, Janar 2013
Rusia vazhdon të mbrojë rolin qendror të OKB-së në Lindjen e Mesme dhe mb
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin pranoi letrat kredenciale prej ambasadorëve të rinj të 19 vendeve në Rusi. Në këtë mënyrë aktiviteti i ambasadorëve të huaj në Rusi mori status zyrtar.
Vdekja e Ambasadorit amerikan në Libi, Christopher Stevens, në shtator të vitit 2012 ishte pasojë
SHBA-të do të vazhdojnë t’i përmbahen Konventës Konsullore të
Pas bisedimeve me Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, Gerard Depardieu njoftoi se ai do t
Kreu i administratës së Presidentit të Bolivisë Evo Morales deklaroi se qeveria boliviane zotëron prova të pakundërshtueshme lidhur me faktin që SHBA-të po përpiqen të dëmtojnë autoritetin e Presidentit të këtij vendi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31