×
Sheshi i Kuq, 2012
Policia largoi përforcimet nga “Manezh Square” dhe “Red Square” në Moskë
U rrit numri i njësive të trupave speciale “Omon” dhe atyre të policis
Në Sheshin e Kuq të Moskës u zhvillua një marshim kushtuar përvjetorit të paradës historike të 7 nëntorit të vitit 1941.
Në mbrëmjen e 1 shtatorit në Sheshin e Kuq të Moskës do të vijnë bandat ushtarake nga 10 vende të botës. Në kryeqytetin rus, i cili në këtë fundjavë kremton festën e Ditës së Qytetit, do të hapi siparin Festival ndërkombëtar i orkestrave ushtarake "Spasskaya Bashnya" (“Kulla Stasskaja”). Ai do të zhvillohet nga 1 deri më 8 shtator.
Një ceremoni e pazakontë u krye dje në Moskë pranë mureve të Kremlinit, përballë Mauzoleut të Leninit.
Lidhja e votuesve ka ndërmend të zhvillojë ditën e dielë më
parada, Moska, Sheshi i Kuq, Dita e Fitores
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31