×
varrim

Armëtari legjendar rus Mihaill Kallashnikov (Mikhail Kallashnikov) u varros të premten në varrezën memoriale ushtarake federale në periferitë e Moskës.

Pasardhësit e Mbretit anglez Richard III do të kundërshtojnë vendimin në lidhje me rivarrimin e monarkut në qytetin Leicester.

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në Shën Petersburg për t’i dhënë lamtumirën e fundit trajnerit të tij të xhudos, Anatoli Rahlin, i cili ndërroi jetë të mërkurën në moshën 76-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

Në Britaninë e Madhe u mbajt ceremonia funerale e ushtarit të vrarë nga islamistët më 22 maj në Londër.

I dyshuari për organizimin e sulmeve terroriste gjatë Maratonës në Boston, Tamerllan Carnaev, u varros sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç njoftojnë mediat amerikane, ai nuk u varros në territorin e shtetit Massachusetts.
Në varrezat e Brookwood, në qarkun anglez të Surrey, u përcoll për në banesën e fundit oligarku rus Boris Berezovskij, i cili ndërroi jetë më 23 mars.
Kryetari i Bashkisë së Bostonit nuk lejon që Tamerllan Carnaev të varroset në qytetin e tij.
Xhaxhai i Tamerllan Carnaev, të dyshuarit për organizimin e shpërthimeve në vijë
Në emër të Rusisë në ceremoninë funerale të Presidentit të
Në Connecticut u mbajtën ceremonitë e para mortore të viktimave të masakrë
Në Srebrenicë sot mijëra njerëz morrën pjesë në ceremonit
Në Shën Peterburg sot i jepet lamtumira e fundit legjendës së këngës së lehtë ruse, Artistit të Popullit Eduard Hilit, i cili ndërroi jetë më 4 qershor në moshë 78 vjeçare.
Udhëheqësi i madh i proletariatit botëror Vladimir Lenini ndërroi jetë 86 vjet më parë. Dhe 21 janarin tashmë që prej shumë kohësh nuk e quajnë më ditë hidhërimi, si në kohërat sovjetike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31