×
patinazh artistik, 2011
Federata e Patinazhit Artistik të Rusisë i dërgoi një kërkesë zyrtare
Çifti i patinatorëve rusë Tatiana Volosozhar dhe Maksim Trankov fituan medaljen e argjendtë n
Rusi Artur Gaçinski fitoi medalje bronzi sipas rezultateve të garës në Kampionatin Botëror të patinazhit artistic në Moskë. Në vend të parë u rendit kanadezi Patrick Chan. Vendin e dytë e zuri japonezi Takahiko Kozuka.   
Në Kampionatin Botëror të patinazhit artistik , që zhvillohet në Moskë, sot do të jepen medaljet e para për meshkuj dhe për garat në çift. Për meshkuj pas programit të shkurtër vendin e katërt e zuri rusi ArturGaçinski.
Moska po ndien kënaqësinë e luftës së patinatorëve m
Në Moskë do të startojë Kampionati Botëror i patinazhit artistik. Sot do t
Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev uroi sportistët me rastin e hapjes së Kampionatit Botëror të Patinazhit artistik në akull të vitit 2011.
Pothuajse 200 patinatorë nga 44 vende të botës do të dalin në pistën e akullt moskovite me qëllim që të rivalizojnë midis tyre për medaljet e Kampionatit Botëror të patinazhit artistik në akull.
Moska do të dërgojë në Lidhjen Ndërkombëtare të Patinatorëve kërkesën zyrtare për zhvillimin e Kampionatit Botëror të patinazhit artistik në akull.
Patinatoret ruse Adelina Sotnikova dhe Elizabeta Tuktamisheva zunë përkatësisht vendin e parë dhe të dytë në garat Kampionatit Botëror të Juniorëve në qytetin Gangneung. Vendin e tretë me distancë të madhe nga ruset e zuri amerikanja Agnes Zavadski.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31