×
kompani

SH.A "Helikopterët e Rusisë" nënshkroi kontrata për furnizimin me helikopterë civilë të prodhuar prej saj me Kinën dhe Brazilin.

Grupi i hakerëve kinezë, i njohur si "Grupi i Shangait", i ka vjedhur të dhënat 141 kompanive të huaja që operojnë në 20 fusha të ndryshme.
Qeveria e Bolivisë deklaroi mbi shtetëzimin e kompanisë minerare Colquiri, e cila ndodhet në pronësi të kompanisë zvicerane Glencore.
Qeveria ruse miratoi programin e privatizimit të pasurisë shtetërore në nivel federal. Fjala është për shitjen e paketave të aksioneve të shoqërive të tilla aksionare si Banka “VTB”, “Aeroflot”, “Sovkomflot”, "RZHD" etj. Përfshirë edhe “Rosneft-in”, kompaninë gjigante ruse të naftës. 
Grupi i fundit i turistëve, të cilët u nisën jashtë shtetit nëpërmjet operatorit turistik “Lanta Tour Voyage”, më 13 shkurt u kthyen shëndosh e mirë në Rusi.
Gjuajtësi rus i brezit të pestë i modelit T-50 për herë të parë u ngrit në ajër. Fluturimi provë 45 minutësh u zhvilluan në Lindjen e Largët dhe përfundoi me sukses.
Pandemia e gripit të derrave ishte provokacion i kompanive farmaceutike, të cilën e mbështeti OBSH.
"Gazprom" hyri, mbi bazë të përfundimeve të vitit 2009, në 10-shen e kompanive më të mëdha të botës sipas versionit të PFC Energy. Në vendin e parë të rejtingut prej 50 pozitash u rendit kompania kineze PetroChina. Pas saj vjen ExxonMobil.
Gazprom, kompani, rejting, dhjetëshe
Pavarësisht nga kriza dhe rezultatet mjaft të vajtueshme, të mjera, duhet thënë,  që demonstron aktualisht Rusia në sfondin e vendeve të tjera, ekspertët perëndimorë i profetizojnë asaj një të ardhme të madhe.
Në Berlin u zhvillua ekspozita-panair ndërkombëtar "Java e gjelbër", që është më i madhi në botë për demonstrimin e arritjeve në fushën e bujqësisë, kopshtarisë dhe produkteve ushqimore.
Siguria e pasagjerëve që udhëtojnë me trenat ekspres "Sapsan" në Rusi është e garantuar 100 %, njoftuan në kompaninë "Hekurudhat e Rusisë".
Microsoft dhe Apple, pavarësisht nga konfrontimi i tyre shumëvjeçar, menduan të bashk
Operatori i projektit "Nord Stream" ("Rryma Veriore") zgjodhi Europipe (Gjermani), Kompaninë e Bashkuar Metalurgjike
Millhouse LLC, e cila paraqet interesat e Roman Abramoviçit dhe partnerëve të tij, do të bëhet kompania e tretë aksionere për nga madhësia e vet e kompanisë kanadeze të nxjerrjes së arit Kinross Gold , njofton "Interfaks".
Kompania ruse "Transneft" po diskuton me partnerët e vet në Turqi, Itali dhe Greqi mundësinë e bashkimit, unifikimit të projekteve të tubacioneve për furnizimin e lëndëve hidrokarbure me itinerar "Burgas-Aleksandrupolis" dhe "Samsun-Xhejhan".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2018
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30