×
ushtarakët, 30 prill 2013
Ushtarakët koreanoveriorë ndaluan përgatitjet për lëshimin e raketës balistike "Musudan", njofton gazeta japoneze "Asahi Shimbun" me referim tek burime të mirinformuara në udhëheqjet e Japonisë, SHBA-së dhe Koresë së Jugut.
Një ushtar francez u vra të hënën gjatë një përleshjeje të armatosur në veri të Malisë, njoftoi shërbimi për shtyp i Presidentit të Francës. Detajet e incidentit nuk janë bërë ende publike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
5
6
7
12
13
14
15
16
17
19
20
21
23
26
27
28