×
MSJ, Maj 2013
Pas tërmetit që ra në Detin Ohotsk, në bregdetin e Lindjes së Larg
Ministria ruse e Mbrojtjes, si dhe Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme (MPJ) dhe ajo e Punëve të Brendshme mund të ndërtojnë nga një pistë për helikopterë, shkruan gazeta ruse "Komersant".
Policia po kontrollon godinën e një qendre tregtare në juglindje të Moskës, pas njoftimit mbi vendosjen gjoja atje të një bombe, informuan në shërbimin për shtyp të policisë së kryeqytetit rus.
Bashkëpunëtorët e shërbimeve të shpëtimit të Kirgistanit
Në krahinën e Altait dhe në qarqet e Novosibirsk-ut dhe Omsk-ut pritet mot i keq
Në Siberinë Lindore ka humbur helikopteri “Mi-8” në bordin e të cilit, sipas
Dy persona u ndodhën nën rrënoja si rezultat i shembjes që ndodhi
Në Republikën e Tuva-së (Federata Ruse) kanë shpërthyer 8 vatra zjarri në masivin pyjor të tajgës, njoftoi Departamenti qendror i Ministrisë rajonale të Situatave të Jashtëzakonshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
3
4
5
7
8
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31