×
noti

Pjesëmarrësit e garës së parë ndërkontinentale të notit në ujë të ftohtë mes për mes Ngushticës së Beringut arritën vijën e finishit në Alaskë.

Garën ndërkombëtare të sportistëve, të cilët po notonin nga Rusia për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëpër Ngushticën e Beringut, e ndali stuhia.

Mijëra britanikë i kremtuan Krishtlindjet me larje në lumenj, pellgje e dete. Ata nuk mundi t’i pengojë dot madje as moti i keq me erë dhe shi që po dominon në mbarë vendin.
Më shumë se 1000 persona morrën pjesë në një notim masiv përmes kanaleve të qytetit të Amsterdamit. Zakonisht noti në kanalet e Amsterdamit është i ndaluar për arsye sigurie.
Në Lojrat Olimpike të Londrës ekipi kombëtar rus fitoi dy medalje të arta më shumë se në Olimpiadën në Pekin. Ekspertët vënë në pah në mënyrë të veçantë edhe medaljen e bronzit të fituar në pishinën olimpike në stafetën e meshkujve 4 x 100 metra.
Notari-ekstremal nga Afrika e Jugut Ram Barkai mori statusin “Superman” për arritjet e veta të jashtëzakonshme në ujë të akullt.
Antarktida, rekord, noti, ujë i akullt
Skuadra përfaqësuese e Rusisë zuri vendin e dytë në kualifikimin e përgjithshëm ekipor të Kampionatit Botëror të notit, i cili përfundoi në Dubai. Rusët fituan 4 medalje ari, 4 argjendi dhe 2 bronzi.
Tre medalje të arta fituan rusët në Kampionatin Botëror të notit në distancë të shkurtër, i cili po zhvillohet në Dubai.
Me shkronja të arta do të shënohet në historinë e notit rus fitorja e 16 dhjetorit. Tre medalje të arta në një ditë fituan sportistët rusë në Kampionatin Botëror të Notit në Dubai.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31