×
Egjipti, Prill 2013
Ditën e mërkurë Ministri i Mbrojtjes i SHBA-së, Chuck Hagel, mbërriti në Kajro në kuadër të turneut të vet në Lindjen e Mesme, njoftojnë mediat lokale.
Egjipti është i interesuar për teknologjitë ruse dhe ka ndërmend të
Banka për Zhvillim e vendeve anëtare të BRICS mund të themelohet brenda dy viteve.
Gjykata e Egjiptit vendosi të lirojë nga burgu ish-Presidentin e vendit, Hosni Mubarak, i cili mbahet i ngujuar në lidhje me çështjen e vrasjes së protestuesve paqësore gjatë trazirave masive të vitit 2011.
Presidenti egjiptian Mohammed Mursi planifikon të mbërrijë për një vizitë zyrtare në Moskë javën e ardhshme, njoftoi të premten gazeta zyrtare egjiptiane "Al-Gomhouria".
Ushtarakët egjiptianë urdhëruan mjekët të operojnë demonstruesit e plagosur pa
Presidenti i Egjiptit, Mohammed Mursi, do t'i përgjigjet çdo ditë pyetjeve të egjiptianëve në faqen e tij në mikroblogun Twitter, njoftoi Zyra e Kryetarit të Shtetit.
Irani i ka ofruar Egjiptit një kredi prej 1 miliard $, deklaroi të enjten Kreu i misionit iranian në Egjipt, Mojtaba Amani. Kjo nismë u ndërmorr nga Presidenti iranian Mahmoud Ahmadinejad në muajin shkurt, në një takim në Kajro me Liderin egjiptian Mohammed Mursi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
5
6
7
8
9
10
13
14
16
17
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30