×
Egjipti, Mars 2013
Dhjetëra njerëz u lënduan sot në mëngjes në Sheshin
Prokurori i Përgjithshëm i Egjiptit autorizoi arrestimin e 5 aktivistëve politikë t
Turistët nga Izraeli dhe Norvegjia, të cilët u rrëmbyen nga beduinët në Gadishullin Sinai, u liruan.
Presidenti i Egjiptit Mohammed Mursi njoftoi se mund të marrë masa "për mbrojtjen e kombit"
Më shumë se 20 grupe të rinjsh egjiptianë, të mbështetur nga opozita laike, do të mblidhen ditën e premte në protestën e "miliontë" pranë selisë së organizatës "Vëllazëria Myslimane" në Kajro.
Egjipti është i interesuar t’i bashkohet grupit BRICS (BRIKS), pjesëtarë të të cilit janë Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut. Kjo u deklarua sot nga Presidenti i Egjiptit Mohammed Mursi.
Dy protestues humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në qytetin egjiptian të Port Said, 160 km në verilindje të Kajros si pasojë e një përleshje me policinë, njoftuan mediat lokale sot.
Ministria për ruajtjen e vlerave kulturore të Egjiptit refuzoi propozimin e Ministrisë së Financave
Egjipti, qira, piramida, monumente kulture
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
23
24
29
30
31