×
Egjipti, Shtator 2012
Komisioni për turizmin dhe monumentet antike i Bashkimit të Rinisë Revolucionare të Egjiptit synon
Egjipti nuk ka ndërmend të rishikojë marrëveshjen e paqes me Izraelin, të nënshkruar në vitin 1979, njoftoi sekretari për shtyp i Kreut të republikës Yasser Ali.
Egjipti po përpiqet të bindë Iranin që të ndalojë mbështetjen e Bashar Al-Assad. Përpjekjet e para të këtij lloji Presidenti egjiptian Mohammed Mursi i ndërmorri gjatë samitit të fundit të “Lëvizjes së Jo-Inkuadruarve” në Teheran.
Me forca të reja shpërthyen përsëri ditën e enjte përleshje pranë Ambasadës së SHBA në Kajro.
Qindra tifozë të futbollit shkatërruan selinë e Shoqytës së Futbollit t
Dhjetëra njerëz u lënduan natën e kaluar si rezultat i përleshjeve të dhunshme pranë ambasadës siriane në Kajro.
Qeveria siriane kritikoi rëndë Presidentin e Egjiptit Mohammad Mursi pas fjalëve të tij për të mbështetur rebelët sirianë në samitin e “Lëvizjes të Jo-Inkuadruarve” në Teheran më 30 gusht.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
7
8
9
10
11
12
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30