×
mediat, Maj 2013
Komiteti Organizativ i çmimit kombëtar rus "Radiomania 2013" bëri publike listën e finalistëve në kategoritë e ndryshme të konkursit.
Korporata mediatike IAC (InterActiveCorp) është në kërkim të ndonjë blerësi potencial të revistës “Newsweek”, versioni i printuar i së cilës rreshti së botuari në Shtetet e Bashkuara që nga viti i kaluar.
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, akuzoi kanalin televiziv amerikan CNN për tentativën e ndërmarrë me qëllim të destabilizimit të situatës në vend dhe nxitjen e një grushti shteti.
Situata me Agjencinë Assosiated Press (AP) është një tjetër shembull i problemeve serioze
Agjencia më e madhe informative në SHBA - Associated Press (AP) - ka akuzuar qeverinë për ndërhyrje në veprimtarinë e saj të grumbullimit të informacionit.
Grupi i hakerëve “Anonymous” theu faqen e Internetit (site) të Radiostacionit "Zëri i Koresë", i cili transmeton emisionet e veta për vendet e huaja.
Këshilli hungarez për çështjet e mediave gjobiti gazetën e pë
Programi "Mat në On Air" është nominuar në kategorinë "Program tematik". Programi "Format jo
Siç njoftoi të enjten vetë Presidentja e Argjentinës, Cristina Kirchner, shuma që i tejkalon 40.000 € - shuma e dëmshpërblimit moral - do të përdoret për nevojat e spitalit të fëmijëve në La Plata.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
4
5
6
7
10
11
12
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
31