×
manovra ushtarake, Shkurt 2013
Stërvitjet ushtarake detare ndërkombëtare kundër piraterisë në Gjirin e Adenit përfunduan. Në to morrën pjesë anija ruse "Severomorsk" (russ. "Североморск") dhe helikoptermbajtësja italiane e desantit "San Marco".
Ditën e martë Forcat Ushtarake Detare (FUD) të Koresë së Jugut filluan st
Trupat e këmbësorisë të Koresë së Jugut zhvilluan të premten qitje me artileri në territorin e provincës Gangwon-Do, që shtrihet në kufi me Korenë e Veriut.
Në Korenë e Jugut do të zhvillohen stërvitje ushtarake në shkallë t
Ushtarakët e SHBA-së dhe Koresë së Jugut filluan stërvitjet e përbashkëta detare në brigjet lindore të Gadishullit Korean.
Nëndetësja bërthamore "San Francisco" e Forcave Ushtarake Detare të SHBA-së mb
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
28