×
manovra ushtarake, Janar 2013
Anija e madhe antinëndetëse "Severomorsk" (russ. "Североморск"), një anije rimorkiator shpëtimi dhe një cisternë e Flotës Veriore po drejtohen për në Gjirin e Adenit për të garantuar sigurinë e anijeve civile.
Në pjesën lindore të Detit Mesdhe përfunduan stërvitjet në shkall
Forcat Ushtarake Detare (FUD) të Kinës dërguan tre anije për manovra në Detin e Verdhë, në Detin e Kinës Jugore dhe në Detin e Kinës Lindore, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes të vendit.
Anija e madhe antinëndetëse "Severomorsk" e Flotës Ushtarake Detare të Rusisë
Trupat ushtarake të Koresë së Jugut zhvilluan sot në qendër të Seulit
Anija e madhe e desantit e Flotës ruse të Balltikut "Kaliningrad" (russ. "Калининград") hyri sot në portin e Novorossijskut, ndërsa më vonë po atje do të mbërrijë edhe anija tjetër e madhe e desantit "Aleksandër Shabalin" (russ. "Александр Шабалин").
Plani i bashkëpunimit ushtarak mes Rusisë dhe NATO-s parashikon zhvillimin në vitin 2013 të
Sipas informacionit të kanalit të dytë të televizionit izraelit, në Izrael po zhvillohen st
Forcat Ushtarake Detare të Iranit i arritën të gjitha qëllimet në stërvitjet "Velayat-9" ("Përparësi-91"), deklaroi të mërkurën kontradmirali Amir Rastegari.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
18
19
20
22
23
24
26
27
28
29
31