×
manovra ushtarake, Qershor 2012
SHBA-të dhe Koreja e Jugut filluan sot manovrat e përbashkëta më të mëdha një-ditore ushtarake në histori me qitje të masivizuara luftarake në afërsi të kufirit me Korenë e Veriut.
Agjencia iraniane e lajmeve "Fars" ka raportuar, duke cituar burime anonime të mirëinformuara, se trupat ruse
Tre anije të Flotës ruse të Paqësorit u nisën sot nga Vladivostoku drejt ishujve Hawaii për të marrë pjesë në stërvitjet  ushtarake detare ndërkombëtare RIMPAC-2012.
Fregata ushtarake franceze “De Grasse” hyri në Severomorsk – bazën kryesore të Flot
Sot në Taxhikistan po fillojnë stërvitjet ushtarake të vendeve-anëtare të Organizat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30