×
manovra ushtarake, 2011
Siç njoftoi përfaqësuesi i Flotës Ushtarake Detare të Iranit, në rajonin e manovrave të trupave ushtarake detare iraniane hyri grupi goditës  i aeroplanmbajtëses amerikane.
Teherani ka kërcënuar sërish se do të mbyllë Ngushticën e Hormuzit nëse vendet e Perëndimit do të vendosin embargo për eksportin e naftës së tij.
Forcat e Armatosura të Sirisë të martën zhvilluan stërvitjet ushtarake pë
Skuadrat luftarake të komplekseve raketore zenit C-400 “Triumf” realizuan një marshim në rajonin e tyre pozicional dhe u vunë në gatishmëri të plotë luftarake për kapjen e objektivave ajrore.
Sot, menjëherë pas nisjes së fluturimit, aeroplani i trajnim-kolaudimit T-59, i cili merrte pjesë në manovrat ushtarake, u rrëzua në afërsi të aerodromit në Yechhone, rreth 250 kilometra në juglindje të Seulit.
Detashmenti i luftanijeve ruse të Flotës së Paqësorit, i prirë nga kryq
Njësia e anijeve të Flotës Veriore të Rusisë, e përb
Forcat Ushtarake Detare të Koresë së Jugut po zhvillojnë në bregdetin perëndimor
Ushtria e Koresë së Veriut “do të shkatërrojë ishullin Yeonpyeong dhe do të bëjë shkrumb e hi fortesën e kundërshtarit”, në qoftë se regjimi i Koresë së Jugut do të organizojë ndonjë provokim të ri ushtarak.
Sistemi i unifikuar i mbrojtjes ajrore të Bashkësisë së Shteteve të Pavarura (BSHP
Në Detin Jon sot do të fillojnë stërvitjet e përbashkëta
Anijet e Flotës së Detit të Zi të Rusisë - Anija e rojes bregdetare
Anija (korvetta) e re seriale “Soobrazitelnij” («Сообразительный») e Flotës ruse të Balltikut morri pjesë në manovrat detare me qitjet me raketa dhe zmbrapsi sulmin e supozuar të kundërshtarit.
Koreja e Jugut zhvilloi stërvitje ushtarake në shkallë të gjerë në af
Kufitarët rusë dhe japonezë zhvilluan në Lindjen e Largët stërvitjet e përbashkëta ushtarake.
Sot në Moskë po mbahet mbledhja e Kolegjiumit të dikastereve ushtarake të Bjellorusisë dhe Rusisë. Në mbledhjen e Kolegjiumit po diskutohen programet e bashkëpunimit midis dy vendeve.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31