×
burg, Maj 2013
Disa të burgosur u vranë dhe u plagosën sot pasi militantët e opozitës siriane qëlluan me predha mortajash burgun qendror të qytetit Aleppo, njoftojnë mediat vendase.
Moska shpreson shumë që thirrja e Presidentit të SHBA-së, Barack Obama, për mbylljen
Aktivistja, që kërkon mbylljen e burgut në Guantanamo, hyri në debat të ashpër verbal me Presidentin amerikan Barack Obama gjatë kohës së fjalimit të tij në Universitetin e Mbrojtjes Kombëtare në Uashington.
Ish-Kryeministrja e dënuar e Ukrainës, Julia Timoshenko, ka filluar të mbajë rregullisht një ditar në Internet.
Shërbimi Federal rus për Ekzekutimin e Dënimeve do të mbledhë mostrat e ADN-së të të gjithë të burgosurve. Departamenti ka porositur tashmë 190 mijë kompletet e para të nevojshme për marrjen e analizave të gjakut.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
22
23
25
26
27
28
29
30
31