×
burg, Shkurt 2013
Një kriminel shumë i rrezikshëm, i dënuar për rrëmbimin e një pronari anije, u përpoq të marrë arratinë nga burgu i qytetit të Trikala me helikopter.
Të premten në Bregun Perëndimor të lumit Jordan pati përleshje mes forcave
Rreth 800 palestinezë, të cilët vuajnë dënimin në burgjet izraelite, po zhvillojnë të martën një grevë urie 1-ditore në shenjë solidariteti.

Komisioni qeveritar i krijuar në Afganistan konfirmoi të dhënat e aktivistëve të të drejtave të njeriut mbi përdorimin e torturave në burgjet e vendit.

Autoritetet venezueliane kanë gjetur më shumë se njëqind armë zjarri, duke pë
Më shumë se 20 të burgosur u arratisën nga një burg në Rio de Janeiro nëpërmjet sistemit të kanalizimit.
Anders Breivik u ankua zyrtarisht në polici për përdorimin e torturave ndaj tij, autorë të të cilave, sipas tij, janë Kreu i Ministrisë së Drejtësisë së Norvegjisë Grete Faremo dhe Drejtori i burgut Knut Bjarkeid.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
5
6
7
9
10
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
26
27
28