×
lirim, 2012
Kreu i qeverisë japoneze Yoshihiko Noda personalisht njoftoi sot përbërjen e kabinetit të
Cisterna e naftës me ekuipazh rus në bord, e cila u kap nga piratët në Gjirin e Guinesë, u lirua dhe asnjë nga marinarët nuk është plagosur. Për këtë njoftoi Drejtori i kompanisë operative Alpha Marine Crew Service Oleg Kravçenko.
Në Korenë e Veriut u shkarkua nga posti zyrtar Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, njëri nga udhëheqësit më me ndikim të vendit Ri Yong-Ho.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31