×
spital

Michael Schumacher tani mjekët janë duke e nxjerrë ngadalë nga koma artificiale, tregoi në një intervistë me Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" Martyn Boutelle, një bio-inxhinier nga Imperial College në Londër.

Boksieri rus i peshës super të rëndë, Magomed Abdusallamov, u vendos në gjendje kome artificiale pas një ndeshjeje në Shtetet e Bashkuara.

Ministri i Punëve të Jashtme të Iranit, Mohammad Javad Zarif, anuloi të gjitha takimet e tij të ditëve të ardhshme dhe udhëtimet në vijim - ai përfundoi në spital pasi lexoi artikullin e kushtuar bisedës së kohëve të fundit të Presidentit të Iranit, Hassan Rouhani, me Presidentin e SHBA-së, Barack Obama.

Inspektorët e OKB-së për armën kimike filluan punën në Siri ditën e enjte me një vizitë në një spital në Damask, njoftoi ditën e premte për Agjencinë "RIA Lajmet" një burim ushtarak sirian.

Inspektorët e OKB-së mbërritën në spitalin ushtarak të Damaskut, ku po kurohen ushtarët e ushtrisë së qeverisë siriane të lënduar nga një sulm i mundshëm me armë kimike, njofton korrenspodenti i Agjencisë informative ruse "RIA Lajmet".

Numri i personave të shtruar në spital me goditje nga i nxehti për shkak të vapës së madhe, e cila po mban në Japoni që nga fillimi i verës, po i afrohet shifrës 30 mijë, thuhet në një deklaratë për shtyp të lëshuar ditën e premte nga Departamenti japonez i mbrojtjes nga zjarri, nën drejtimin e të cilit ndodhet shërbimi i ambulancës.

Në Çikago 14 emigrantë të paligjshëm nga Meksika, të cilët kanë nevojë për transplantimin e veshkave dhe mëlçive të donatorëve, tashmë që prej një jave kanë hyrë në grevë urie, duke kërkuar që të përfshihen në listën e pritjes për transplantimin e organeve.

Zjarri shpërtheu në njërin prej korpuseve të klinikës më të madhe në Riga - në spitalin universitar me emrin e Pauls Stradins, njoftojnë mediat letoneze.

Ish-Lideri i Afrikës së Jugut dhe i lëvizjes së Antiaparteidit, Nelson Mandela, ndodhet ende në spital në Pretoria, por gjendja e tij shëndetësore sa vjen e po përmirësohet, njoftoi Presidenti i vendit Jacob Zuma.

Bashkëshortja e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, u dërgua në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Gjendja shëndetësore e ish-Presidentit të Afrikës së Jugut Nelson Mandela u përkeqësua dukshëm 48 orët e fundit, njoftoi radio shtetërore vendase, duke iu referuar administratës së Presidentit aktual.
Gjendja shëndetsore e krijuesit të automatikut legjendar 93-vjeçarit Mihaill Kallashnikov, i cili u transportua
Ish-presidenti i Afrikës së Jugut dhe fituesi i çmimit Nobel për Paqe, Nelson
Ish-Presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ndodhet i hospitalizuar për shkak të një sëmundjeje pulmonare kronike. Gjendja e tij konsiderohet e rëndë, por e qëndrueshme.
Ish-Presidenti i Bashkimit Sovjetik, Mihaill Gorbaçov, u shtrua në spital në Moskë. Sipas njoftimit
Në Australi, dezhurni i spitalit, i cili është fajësuar për faktin se zjarri që mori jetët e 11 pacientëve të moshuar filloi për shkak të tij, e pranoi fajësinë e vet.
"Pas bisedës me drejtorin e spitalit, unë mund të them se nuk është
"Unë shpresoj shumë se organet e pushtetit federal dhe rajonal do t’u kushtojnë nj
Shumica e pacientëve psikiatrikë, të cilët humbën jetën n
Bashkëpunëtorët e shërbimeve të shpëtimit kanë gjetur
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31