×
Italia, 21 qershor 2013
Ekspertët e UNESCO-s e përfshinë vullkanin Etna, i cili ndodhet në ishullin italian të Siçilisë, në listën e objekteve të Trashëgimisë Botërore.
Një tërmet me magnitude 5.1 ballë ra në Toscana të Italisë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik amerikan USGS. Lëkundjet nëntokësore u regjistruan 2 kilometra larg komunës së Fivizzano-s dhe 11 kilometra nga qyteti i Aula.
Kompania më e madhe ruse e naftës "Rosneft" dhe kompania italiane e rafinerisë së
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
22
23
24
25
27
29
30