×
Italia, Maj 2012
Rreth 30 lëkundje të reja nëntokësore janë regjistruar natën e kaluar në Italinë veriore, e cila nuk e ka marrë ende veten nga dy tërmetet e fundit. Për shkatërrime dhe viktima nuk ka asnjë njoftim.
Numri i viktimave të tërmetit në Italinë veriore është rritur në 17 persona, u plagosën rreth 300 dhe mijëra kanë mbetur të pastrehë. Lëkundja kryesore e tërmetit u ndje në rajonin verior të Emilia-Romagna.
Tetë vetë mbetën të vrarë si rezultat i tërmetit në
Të paktën një person u vra dhe një tjetër u plagos n
Rreshteri i ushtrisë amerikane u arrestua si rezultat i operacionit të përbashkët t
Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë ra në veri të Italisë
Sizmiologët italianë regjistruan natën e kaluar 24 lëkundje të reja n
Disa mijëra njerëz në veri të Italisë e kaluan natën në çadra, makina dhe banesa të tjera të përkohshme, pasi shtëpitë e tyre u shkatërruan nga tërmeti.
Futbollisti legjendar argjentinas dhe trajneri Diego Maradona, të cilin në Itali e akuzojnë për mospagim të taksave, vendosi të ngrejë padi kundër shtetit italian, njoftuan ditën e mërkurë avokatët e tij.
Autoritetet tatimore italiane konfiskuan aktivet e familjes së Muammar Gaddafit me shumë rreth 20 milionë euro.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28