×
ekipi përfaqësues

Ekipi rus i hokejit (meshkuj) mundi përfaqësuesen e Sllovenisë në ndeshjen e parë të turneut të Olimpiadës në Soçi.

Ekipin kombëtar të Rusisë në Lojrat Paralimpike në Soçi do ta përfaqësojnë 78 sportistë, ndërsa gjithsej në përbërjen e delegacionit rus kanë hyrë 195 vetë, deklaroi Ministri i Sporteve Vitali Mutko.

Kombëtarja ruse e femrave fitoi turneun ekipor në Kampionatin Botëror të Skermës, i cili po zhvillohet në Hungari.

Ceremonia e përcjelljes zyrtare të skuadrës përfaqësuese të Rusisë për në Olimpiadën në Vankuver do të zhvillohet në Tempullin kryeqytetas të Krishtit Shpëtimtar.
Dimitri Medvediev uroi ekipin përfaqësues rus të automobilistëve "KAMAZ-master" dhe ekuipazhin e Vladimir Çaginit me rastin e fitores në supermaratonën ndërkombëtare "Dakar-2010".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31