×
BE-Rusi, Maj 2013
Në Ekaterinburg do të hapet festivali 2-ditor "Ditët e Europës". Ai i përkushtohet Samitit Rusi-BE, i cili do të zhvillohet më 3-4 qershor.
Rusia shpreson që në një të ardhme të parashikueshme të përgatitet për nënshkrimin e marrëveshjes së re bazë me Bashkimin Europian.
Samiti BE-Rusi në nivel të lartë është planifikuar të zhvillohet në Ekaterinburg më 3 dhe 4 qershor, njoftoi të hënën Shërbimi për shtyp i Kremlinit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30