×
paqja
Rusia propozon fillimin e negociatave për paqe dhe siguri në Gadishullin Korean. Është e rëndësishme të shmanget një garë e re armatimesh në këtë rajon, deklaroi sot Ambasadori rus në Phenian, Aleksandër Timonin.
Komiteti Shtetëror i Mbrojtjes Kombëtare të Koresë së Veriut mendon se marr
Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai premtoi ti përqendrojë forcat në çrrënjosjen e
Më 20 janar të vitit 2009 Barak Obama ia hyri zyrtarisht plotësimit të detyrave të veta në postin më të lartë të SHBA-s.
Rusia shpreson për vazhdimin e dialogut miqësor politik me Kroacinë, deklaroi Përfaqësuesi zyrtar i MPJ Andrei Nesterenko.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31