×
droga, Shkurt 2013
Projektligji për legalizimin e përdorimit të marihuanës për qëllime mjekësore në gjithë territorin e vendit është paraqitur në Kongresin amerikan. Tani në 18 shtete dhe në Distriktin e Kolumbias lejohet shitja, blerja dhe përdorimi i marihuanës me recetën e mjekut. Pavarësisht se kjo gjë është e ndaluar me ligj federal dhe se për këtë personi përdorues mund të përfundojë në burg.
Në qytetin meksikan të Mexicali policia lokale zbuloi dhe sekuestroi një top të fuqishë
Rusia do të mbështesë vendimin mbi përdorimin e "forcës s
Rryma detare nxorri në bregdetin e Danimarkës rreth 100 kg kokainë, të paketuar në disa qese, njoftuan të premten mediat lokale.
Gjykata në Çikago arriti në konkluzionin se kartelet meksikane të drogës e transportonin
Ushtarakët amerikanë në Afganistan anuluan ndalimin për nënshkrimin e kontratave me kompaninë ajrore afgane Kam Air, e cila dyshohet se transporton sasi të mëdha lëndësh narkotike nga Afganistani në vende të tjera.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
6
7
8
9
10
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27