×
shpëtuesit, 2011
Operacioni i kërkimit në ngushticën La Perouse, ku u ndodh në situatë
Në ngushticën La Perouse në agim rifilloi operacioni i kërkimit në rajonin
Në Detin Okhotsk, për të tretën ditë me radhë po vazhdon
Këtë mëngjes në Detin Irlandez po rifillon operacioni për kë
anija, marinarët, shpëtuesit, Deti Irlandez
Stuhia, që ka përfshirë gjithë akuatorin e Detit të Barencit, u bë
Më 17 nëntor rimorkiatori “Sadko” po transportonte me tërheqje në Detin Okhotsk një anije maune sipas itinerarit Petropavllovsk-Kamçatski – Pallana. 70 kilometra larg Pallana-s karvani ra në kurthin e një stuhie të fuqishme, rimorkiatori humbi kursin e lundrimit dhe u hodh nga rryma në breg.
Në Detin Okhotsk po vazhdon operacioni për kërkimin e një anije të
Në Detin e Beringut, pranë brigjeve të Gadishullit të Çukotkës, po digjet anija e Koresë së Jugut “Oriental Angel”. 89 anëtarët e ekuipazhit të saj u shpëtuan, një person gjeti vdekjen gjatë shuarjes së zjarrit.
Në Detin e Bardhë shpëtuesit rusë rifilluan kërkimin e anijes së humbur të mallrave “Kapiten Kuznecov”. Anija me 11 anëtarë të ekuipazhit dhe 1 pasagjer  në bord po lundronte drejt portit Arkhangelsk për ankorim dimëror.
Natën e kaluar në Detin e Bardhë humbi kontakti me anijen e mallrave “Kapiten Kuznecov”, në bordin e së cilës ndodheshin 11 veta.
Në Oqeanin Paqësor u zhvilluan stërvitjet ndërkombëtare të Sistemit të Paralajmërimit të Cunamit “Pacific Wave 2011”. Në to u përfshinë Rusia, Japonia, Ishujt Filipine, Kili, Ekuadori, SHBA dhe vendet e Amerikës Qendrore.
Si rezultat i tërmetit të ri që ra në Tuqi me magnitudë 5.6
Sot në Oqeanin Paqësor filluan stërvitjet ndërkombëtare “Pacific Wave 2011” për parandalimin e cunamit.
Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme e Rusisë (MSJ) dhe Fondi “Skolkovo” do t
Lista pikëlluese e të vdekurve gjatë kohës së tërmetit dhe cumanit në Japoni, ç’është për të ardhur keq, po vjen duke u rritur vazhdimisht.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31