×
kriminelë, Gusht 2013

Të enjten në mbrëmje 5 burra të paidentifikuar përdhunuan një gazetare 22-vjeçare në qytetin e Mumbait.

Në qytetin bavarez Ingolstadt sot ka ndodhur një pengmarrje.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, u bëri thirrje oficerëve të policisë për të forcuar luftën kundër bandëve rrugore, të cilat u presin flokët femrave dhe i shesin më pas ato në sallonet e bukurisë për t’i përdorur më tej për zgjatje artificiale të flokëve ose për përgatitjen e parukeve.

Krimineli nazist i luftës, hungarezi 98-vjeçar Laszlo Csizsik-Csatary, vdiq në Budapest pa arritur të jetonte deri në fund të procesit gjyqësor.

Një i burgosur, i dënuar me vdekje për vrasje, vrau veten në një nga burgjet e shtetit Ohio 3 ditë para ekzekutimit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
16
17
18
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31