×
kriminelë, 2013

Njeriu, i cili ditën e premte kapi 3 pengje në një farmaci në qytetin amerikan Belmont të shtetit North Carolina, u arrestua nga policia.

Një njeri i armatosur mori peng disa persona në një farmaci në qytetin amerikan të Belmont, North Carolina, njoftoi kanali televiziv CBS.

Njeriu, i cili kishte kthyer në fortesën e tij një lokal të vogël gjerman në Freiburg, u kap dhe u neutralizua nga policia.

Në Holandë u arrestua një hajdut, i cili hyri me dhunë në banesën e një punonjësi të ambasadës ruse në Hagë.

Sot në burgun e Tokios u ekzekutua me varje në litar krimineli 73-vjeçar, i cili në vitin 2004 qëlloi për vdekje dhe grabiti pronarin e një restoranti kinez, dhe më pas plagosi rëndë një punonjës të metrosë, duke u përpjekur për t’i marrë atij me forcë paratë.

"Manjaku i Cleveland" Ariel Castro u gjet i varur në qelinë e tij të burgut. Castro mbahej i izoluar i vetëm në qeli në burgun e qytetit të Orient në shtetin e Ohio.

Të enjten në mbrëmje 5 burra të paidentifikuar përdhunuan një gazetare 22-vjeçare në qytetin e Mumbait.

Në qytetin bavarez Ingolstadt sot ka ndodhur një pengmarrje.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, u bëri thirrje oficerëve të policisë për të forcuar luftën kundër bandëve rrugore, të cilat u presin flokët femrave dhe i shesin më pas ato në sallonet e bukurisë për t’i përdorur më tej për zgjatje artificiale të flokëve ose për përgatitjen e parukeve.

Krimineli nazist i luftës, hungarezi 98-vjeçar Laszlo Csizsik-Csatary, vdiq në Budapest pa arritur të jetonte deri në fund të procesit gjyqësor.

Një i burgosur, i dënuar me vdekje për vrasje, vrau veten në një nga burgjet e shtetit Ohio 3 ditë para ekzekutimit.

Sonte rreth 40 persona me maska në fytyrë sulmuan turistët në Hollywood Boulevard, mu në qendër të Los Angeles.

Bashkëpunëtorët e policisë së Orenburgut (Urali i Jugut) janë v
Për informacionin, që do të ndihmojë në gjetjen e vrasësit, i cili hapi zjarr me armë në Bellgorod (qytet ky në pjesën jugore të territorit evropian të Rusisë), është caktuar një shpërblim prej 3 milionë rubla (100.000 dollarë). Ajo u njoftua nga Departamenti lokal i Ministrisë së Punëve të Brendshme të vendit.
Një keqbërës i panjohur qëlloi për vdekje me armë zjarri tre persona në fshatin zviceran Dion, në rajonin Valais në jugperëndim të vendit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31