×
Çekia, Janar 2013
Sot në orën 14:00 me orën lokale në Republikën Çeke filloi raundi i dytë vendimtar i zgjedhjeve të drejtpërdrejta presidenciale.
Dy programuesit çekë të lojës ushtarake video (videogame) “Arma 3”, të cilët u arrestuan në fillim të shtatorit të vitit 2012 në Greqi të dyshuar për spiunazh, u liruan nga autoritetet greke.
Dy zhvilluesit çekë të lojës ushtarake në video (ang. videogame) “Arma 3”, të cilët u arrestuan në fillim të shtatorit të vitit 2012 në Greqi të dyshuar për spiunazh, do të lirohen me kusht, njofton gazeta greke "Ta Nea".
Sot në Çeki fillojnë zgjedhjet presidenciale. Vëzhguesit i quajnë ato unikale dhe pa ekzagjerim historike.
Artisti, kompozitori dhe profesori Vladimir Franz zë vendin e tretë në garën presidenciale në Republikën Çeke.
Në Republikën Çeke filloi "dita e heshtjes" një ditë para startimit të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale që do të zhvillohen më 11 dhe 12 janar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31