×
shkencëtarët, Korrik 2011
Shkencëtarët rusë zbuluan misterin e Psoriasis. Kjo është një së
20 korriku është një datë shumë e rëndësishme në historinë e eksplorimit të kozmosit.
Anija shkencore ruse “Mikhail Somov” u nis sonte natën nga porti i Arkhangelsk-ut (në Detin e Bardhë) për në Arktik.
shkencëtarët, Arktiku, kreshta nënujore Lomonosov, përkatësi
Nga kozmodromi Bajkonur startoi raketëmbajtësja “Zenit-2” me Observatorin e parë, pë
Përfaqësuesi i një prej specieve të reja të gjitarëve u zbulua në një nga parqet kombëtare të shtetit brazilian Rio de Janeiro.
Në Altai (jug i Siberisë Perëndimore) filloi punimet simpoziumi shkencor në të cilin marrin pjesë antropologë, arkeologë, paleontologë dhe paleogjenetikë të autoritetshëm nga e gjithë bota.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31