×
tërmet, Gusht 2013

Të paktën 8 persona u lënduan në Meksikë si rezultat i një tërmeti me magnitudë prej 6 ballë, i cili ra ditën e mërkurë në territorin e shtetit perëndimor Guerrero.

Autoritetet e Zelandës së Re ndërprenë qarkullimin e trenave dhe fluturimin e avionëve pas tërmetit me magnitudë prej 6.8 ballë që ra sot në afërsi të kryeqytetit Wellington.

Përgjatë bregdetit të shtetit amerikan të Alaskës ra një tërmet me magnitudë prej 5.0 ballë.

Të mërkurën në pjesën qendrore të Greqisë ra një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, njoftoi televizioni lokal.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31