×
tërmet, Qershor 2013
Një tërmet me magnitude 5.1 ballë ra në Toscana të Italisë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik amerikan USGS. Lëkundjet nëntokësore u regjistruan 2 kilometra larg komunës së Fivizzano-s dhe 11 kilometra nga qyteti i Aula.
Të hënën më 17 qershor në ishullin grek të Kretë
tërmet, Ishulli i Kretës
Sizmiologët regjistruan dy tërmete që ranë në Oqeanin Paqësor në brigjet perëndimore të Kamçatkës dhe në territorin e saj.
Një tërmet prej 5.0 ballësh sipas shkallës Rihter ra sot në pjesën qendrore të Japonisë, pranë kryeqytetit të vendit. Ende nuk ka ndonjë informacion mbi viktima apo dëme të tjera.
Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë u regjistrua natën në t
tërmet, Ishujt Hawaii
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30