×
tërmet, 3 maj 2013
Në territorin e Kinës ditën e premte më 17:46, sipas orës së Astana-së, ra një tërmet me magnitudë 4.9 ballë, njoftoi ekspedita sizmiologjike e Komitetit të Shkencës të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës të Kazakistanit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
7
8
10
11
12
13
14
16
17
18
19
21
22
23
25
26
27
28
30
31