×
tërmet, Janar 2013
Një tërmet me magnitudë prej 6.7 ballë ra në pjesën qendrore të Kilit, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve. Ende nuk ka asnjë njoftim në lidhje me viktima apo shkatërrime të rënda.
Të paktën një person - një vazë 8-vjeçare - humbi jetën dhe shtatë të tjerë u plagosën si rezultat i një tërmeti 6.0 ballësh që ra sot në bregdetin veriperëndimor të ishullit indonezian Sumatra.
Në Holandë ra një tërmet në provincën Limburg, e cila kufizohet
Dy tërmete me magnitudë 5.1 dhe 4.5 ranë të dielën në
Një tërmet me magnitudë 2.9 ballë dhe me epiqendër në qytetin Loughborough në principatën Leicestershire ra ditën e premte më 05:20 sipas orës lokale në pjesën qendrore të Anglisë, njoftuan në Shërbimin Gjeologjik Britanik.
Të hënën në mëngjes në pjesën qendrore të Detit Mesdhe, në afërsi të brigjeve greke, ra një tërmet, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve (USGS).
Sot në brigjet e Turqisë ra një tërmet me magnitudë 5.7, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve.
Sot në verilindje të Japonisë ra një tërmet me magnitudë 5.4 ball
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
15
16
17
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30