×
tërmet, Qershor 2012
Në akuatorin e Oqeanit Paqësor, pranë vargut të ishujve Aleutian, u regjistrua një
Një tërmet me magnitudë prej 6.4 ballësh ra në afërsi të brigjeve lindore të ishullit japonez Honshu, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA.
Gati 100 vetë gjetën vdekjen nga tërmetet shkatërrimtarë me magnitudë 5.4 dhe 5.7 ballë, që ranë të hënën në veri të Afganistanit.
Së paku 20 shtëpi në një fshat të largët në
Në bregdetin e Adriatikut në rajonin e Italisë Emilia-Romana sot në mëngjes ra një termet me magnitudë 4.5 ballë, qendra e të cilit ndodhej në rajonin e qytetit Ravena.
Të dielën në mbrëmje në Veri të Italisë ra një tërmet me magnitudë 5.1 ballë. Epiqendra e tronditjeve nëntokësore ndodhej midis provincave Modena dhe Mantova.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
5
7
8
9
10
13
14
15
16
17
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30