×
tërmet, Maj 2012
Rreth 30 lëkundje të reja nëntokësore janë regjistruar natën e kaluar në Italinë veriore, e cila nuk e ka marrë ende veten nga dy tërmetet e fundit. Për shkatërrime dhe viktima nuk ka asnjë njoftim.
Numri i viktimave të tërmetit në Italinë veriore është rritur në 17 persona, u plagosën rreth 300 dhe mijëra kanë mbetur të pastrehë. Lëkundja kryesore e tërmetit u ndje në rajonin verior të Emilia-Romagna.
Tetë vetë mbetën të vrarë si rezultat i tërmetit në
Të paktën një person u vra dhe një tjetër u plagos n
Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë ra në veri të Italisë
Në veri të Argjentinës ditën e hënë në m
Tërmeti me magnitudë 6.2 ballë ra në Detin Norvegjez. Sipas të dhë
Një tërmet me magnitudë prej 5.8 ballësh ra në Bullgari. Vatra e tërmetit ndodhej 25 km larg kryeqytetit të vendit Sofje në thellësinë 9.1 km. Njoftime për viktima dhe të lënduar nuk ka ende.
Sizmiologët italianë regjistruan natën e kaluar 24 lëkundje të reja n
Disa mijëra njerëz në veri të Italisë e kaluan natën në çadra, makina dhe banesa të tjera të përkohshme, pasi shtëpitë e tyre u shkatërruan nga tërmeti.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
26
27