×
Brazili, Qershor 2013
Numri i personave që kanë humbur jetën gjatë protestave në Brazil u rrit
Senatori Renan Calheiros dhe deputeti Andre Vargas kanë ftuar tre parlamentarë për të dëgjuar personalisht pretendimet e protestuesve dhe për të përcaktuar kërkesat e grupeve të veçanta.
Në qytetin e Ribeirão Preto (shteti i Sao Paulo) po gjëmojnë protestat masive. Një ditë më parë një nga këto protesta përfundoi me tragjedi. Një person i panjohur u përplas me makinën e vet me turmën e demonstruesve.
Policia braziliane përdori gaz lotsjellës dhe plumba gome kundër demonstruesve në qytetin
Presidentja e Brazilit Dilma Rousseff deklaroi se është krenare për faktin që dhjetë
Faqja zyrtare e Internetit e qeverisë së Brazilit, e cila i është përkushtuar Kampionatit Botëror të Futbollit të vitit 2014, u sulmua nga hakerët. Aksesi në të përkohësisht është pezulluar.
Disa miliona njerëz morrën pjesë në paradën e homoseksualëve ditën e dielë në qytetin brazilian të Sao Paulo.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
22
23
24
25
26
27
29
30