×
Brazili, Prill 2013
Kisha Katolike Romake në Brazil çkishëroi një prift për shkak të
Forcat Ushtarake Ajrore braziliane kanë filluar vlerësimin e dy avionëve izraelitë pa pilot me qëllim përdorimin e tyre në fushën e zbulimit detar.
Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë konsiderohen të zhdukur pa lënë gjurmë si pasojë e mbytjes së një anije në ngushticën e lumit Amazona në Brazil, njoftuan ditën e premte mediat lokale.
Stadiumi në Brazil, në të cilin duhet të zhvillohet ndeshja e parë e futbollit e Kupës së Konfederatave, nuk do të hapet ditën e dielë, siç është planifikuar.
Korporata “Irkut” së bashku me “Rosoboronexport” dhe Shërbimin Federal për bashkëpunimin tekniko-ushtarak po promovon avionin trajnues luftarak “Yak-130” (russ.
26 policë do të dalin para gjyqit në Brazil në bazë të aktakuzave për përfshirje në një nga masakrat më të përgjakshme në burgun e vendit.
Policia braziliane njoftoi mbi grabitjen dhe përdhunimin e një turisteje të huaj në Rio de Janeiro, qytetin, i cili do të presë Kampionatin Botëror të Futbollit vitin e ardhshëm si dhe Olimpiadën në vitin 2016.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
2
3
4
5
6
7
9
10
12
13
14
15
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28