×
Brazili, Shkurt 2013
Autoritetet braziliane deklaruan se numri i rasteve të prekjes së njerëzve nga ethet tropikale Dengue është trefishuar për dy muaj në vitin 2013 në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.
Rusinë dhe Brazilin i pret një e ardhme e ndritur dhe marrëdhënie miq
Marrëveshja për furnizimin e palës braziliane me sistemet e mbrojtjes kundërajrore nuk është nënshkruar ende, njoftoi Kryeministri rus Dimitri Medvediev.
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me Brazilin në të gjitha
Kryeministri rus Dimitri Medvediev, i cili mbërriti natën vonë në Brazil, e nisi programin e vizitës së tij të punës me takimin me Presidenten Dilma Rousseff.
Kryeministri rus Dimitri Medvediev mbërriti në kryeqytetin e Brazilit me një vizitë pune. Sot
Në kryeqytetin e Brazilit u vu në funksionim stacioni i parë tokësor i monitorimit i GLONASS në hemisferën perëndimore.
Rusia po hyn në një nivel të ri të marrëdhënieve të partneritetit me Amerikën Latine. Më 20-22 shkurt Kryeministri rus Dimitri Medvediev do të vizitojë Brazilin dhe Kubën. Gjatë këtyre vizitave zyrtare do të nënshkruhen marrëveshje dhe kontrata të rëndësishme tregtare.
Banka e Brazilit (Banco do Brasil S. A.) është duke punuar për hapjen e nj
Studentja 21-vjeçare Jessica De Lima Rohl nga Brazili përsëriti fatin e heronjve të filmit të njohur horror "Final Destination".
Perspektivat e lidhjes së një kontrate të madhe për armatime me Brazilin do t’i rihapin Rusisë dyert e tregut latinoamerikan. Kush mund të ndjekë shembullin e gjigandit rajonal dhe për çfarë armësh janë më të interesuar blerësit potencialë?
Brazili shfaqi interesim në lidhje me mundësinë e blerjes në Rusi të komplekseve raketore "Pancir-S1" (russ. «Панцырь-С1») dhe të dy baterive të sistemeve raketore portative zenit "Iglla" (russ.
Më shumë se 20 të burgosur u arratisën nga një burg në Rio de Janeiro nëpërmjet sistemit të kanalizimit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
23
24
25
27
28