×
Brazili, Janar 2013
Një nga pronarët e klubit të natës “Kiss” në Brazil, ku si rezultat i shpërthimit të zjarrit gjetën vdekjen 231 persona, tentoi vetëvrasjen.
Muzikantët e grupit "Gurizada Fandangueira", të cilët në bazë të d
Hetuesit, të cilët po merren me rastin zjarrit në një klub nate në Brazil, ku humbën jetët 233 persona, nuk përjashtojnë faktin se mund të akuzohen muzikantët për vrasje pa paramendim.
Presidentja e Brazilit Dilma Rousseff shaplli zinë tre-ditore kombëtare për viktimat e zjarrit në klubin e natës “Kiss” në Santa Maria.
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ruse, Gjeneral-koloneli Valeri
Në Brazil, në qytetin e Campo Grande, mjekët janë duke luftuar intensivisht me epideminë e etheve tropikale. Më shumë se 7 mijë banorë janë infektuar me ethet tropikale që nga fillimi i muajit.
Konsulli i Bjellorusisë në Rio de Janeiro humbi jetën si pasojë e një fatkeqësie. 65-vjeçari Sergei Gurevski u mbyt ndërsa po lahej në det. Ai ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital.
Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Rio de Janeiro. Qindra banorë të metropolit brazilian kanë mbetur pa çati mbi kokë. Policia njofton për viktima dhe të lënduar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
24
25
26
27
30