×
turistë, 2011
Rrëmuja e madhe, preokupimet e pragut të Vitit të Ri, që kishin përfshirë tradicionalisht qytetet sovjetike në ditët e fundit të vitit 1991, shpërqëndruan vemendjen e banorëve të Bashkimit Sovjetik (BRSS) nga problemet globale.
Qeveria e Holandës ka shtyrë vendosjen e ndalimit për shitjen e marihuanës turistëve deri në maj të vitit 2012.
Në Rusi në vitin 2012 do të fillojë të aplikohet sistemi tax free, fal
Gati 2 milionë turistë nga vendet e huaja kanë vizituar Rusinë për periudh
Sot në Stamboll, pranë Tempullit të Shën Sofisë, një person i paidentifikuar hapi zjarr me armë dhe plagosi dy persona, njofton nga Stambolli korrespondetja e Radiokompanisë “Zëri i Rusisë” Olga Osipova.
Pesë persona gjetën vdekjen të enjten në një aksident ajror në malet e ishullit Hawaian - Malokai: gjatë një ekskursioni 45-minutësh u rrëzua helikopteri me turistë amerikanë në bord.
Fluturimet e turistëve kozmikë në Stacionin Kozmik Ndërkombëtar planifikohet të rifillojnë në vitin 2014, anija për fluturime komerciale tashmë po konstruktohet.
Turqia renditet në vendin e parë midis shteteve të huaja përkatësisht numrit
Edhe një turiste tjetër nga grupi, që u helmua me alkool jocilësor në Turqi, vdiq në një spital moskovit. Kështu, numri i përgjithshëm i turistëve rusë që vdiqën nga helmimi arriti në 3 veta.
Në Turqi nga helmimi vdiq një turiste ruse, tre veta ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe 16 shtetas të tjerë rusë mjekët planifikojnë ti nxjerrin nga spitali së shpejti.
Turisti rus Vladimir Sorokin përfundoi garën e madhe me biçikletë në
Rusia mori nga Egjipti garanci zyrtare sigurimi për turistët e vet dhe shpreson shumë
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31