×
ENI
Presidenti rus Vladimir Putin u dorëzoi "Urdhërin e Miqësisë" drejtuesve të
Mediat iraniane, duke cituar burime të huaja, njoftojnë se kompania franceze e naftës dhe gazit Total dhe kompania italiane ENI shprehin dëshirën për t'u kthyer në Iran.
Kompania “Rosneft” vazhdon të ndjekë kursin për shndërrimin e vet në lojtare globale të tregut botëror të lëndëve të para. Kështu e vlerësojnë ekspertët nënshkrimin e marrëveshjes për partneritet strategjik të kompanisë ruse me gjigandin italian të naftës dhe gazit ENI.
Kryeministri i Turqisë Rexhep Erdogan gjatë vizitës së vet në Moskë do të diskutojë me homologun e vet Vladimir Putin realizimin e projekteve të mëdha ndërkombëtare elektroenergjetike, duke përfshirë edhe gazsjellësin "South Stream".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31