×
kriminaliteti, Nëntor 2012
Në Meksikë, gjatë një shkëmbimi zjarri midis ushtarakëve dhe pjesëtarëve të një bande kriminale, mbeti e vrarë fituesja e titullit "Mis Shteti i Sinaloa-s 2012" María Susana Flores Gámez.
Në veri të Meksikës, në shtetin Chihuahua, u gjetën 19 trupa meshkujsh të varrosur në një varr.
Një burrë i armatosur me thikë, i cili morri peng disa persona sot në një qytet të vogël në qendër të Japonisë, kërkon dorëheqjen e Kryeministrit të vendit Yoshihiko Noda.
SHBA-të njoftuan mbi shpalljen në kërkim mbarëkombëtar të autorë
Të hënën në Itali u arrestuan keqbërësit, të cilët morrën peng një mik të ngushtë të ish-Kryeministrit Silvio Berluskoni.
Bashkëshortja e Viktor But, Alla But, duke folur në “tryezën e rrumbullakë
Në qytetin iranian Yazd dy të akuzuarve për vjedhje u prenë publikisht disa nga gishtat e dorës, njofton Agjencia studentore e lajmeve (ISNA). Siç njoftoi kreu i Departamentit të Drejtësisë së provincës Yazd, u prenë gjithsej katër gishta.
48 vjeçari Thierry Tilly, i cili ka terrorizuar një familje aristokratësh francezë me
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
20
23
24
25
28
29
30