×
trajnimi

Një çetë prej rreth 300 militantësh të së ashtuquajturës Ushtria e Lirë Siriane, të trajnuar në një kamp stërvitor nën drejtimin e operativëve të CIA-s, si dhe një grup ushtarakësh të forcave Komando jordaneze dhe izraelite, po lëvizin në drejtim të Damaskut, shkruan gazeta franceze "Le Figaro".

Grupet e pilotazhit të lartë "Kreshnikët rusë", "Strizhi" dhe "Berkuti" kryen sot fluturime trajnuese në qytetin Zhukovskij në periferitë e Moskës në kuadër të përgatitjes për performancën në Sallonin e aviacionit "MAKS-2013", njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes.

Udhëheqja e Gardës Revolucionare të Iranit bëri të ditur synimin e vet për të lansuar programin e trajnimit të nxënësve të viteve të fundit të shkollës së mesme për neutralizimin e avionëve pa pilot (drones).

Rusia rifilloi trajnimin e ushtarakëve nga Libia. Kjo deklaratë u bë sot nga Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Rusisë Mihaill Bogdanov.
10 pilotë indianë do të mbërrijnë në Rusi për trajnime
Në periferitë e Moskës filloi trajnimi për mbijetesë në ujë, në të cilin marrin pjesë kozmonautët rusë dhe astronautët e huaj.
Në kuadrin e Këshillit Rusi-NATO planifikohet të zhvillohen këtë vit manovra st
Qendra ruse e përgatitjes së kozmonautëve që mban emrin Jurij Gagarin kremton 50 vjetorin e vet. Gjatë kësaj kohe trajnimet e parastartit i kanë kryer atje qindra kozmonautë dhe austronautë nga vende të ndryshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31